5 powodów, dla których warto zainwestować w żaluzje drewniane

Dowiedz się jakie korzyści płyną z posiadania żaluzji drewnianych.

1. Wysokiej jakości naturalne materiały

Drewno ma doskonałe właściwości – jest odporne na zmiany temperatury i ma długą żywotność. Świetnie sprawdza się we wnętrzach zamieszkiwanych przez alergików, a dzięki walorom użytkowym jest wymarzonym materiałem do przesłaniania okien. Żaluzje drewniane produkowane są z wysokiej jakości wyselekcjonowanych materiałów.
Proste, czasami bardzo długie lamele, wycinane są z jednego kawałka drewna. Następnie wykańcza się je za pomocą specjalnego lakieru, który podkreśla unikaną strukturę organicznego surowca.

2. Funkcjonalna osłona okna

Żaluzje wykonane z drewna są estetyczne jak i również funkcjonalne. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji kąta nachylenia lamel możemy wpuścić do wnętrza dokładnie taką ilość światła, jakiej w danej momencie potrzebujemy.
Spośród wszystkich rodzajów osłon wewnętrznych, żaluzje poziome najlepiej chronią przed słońcem. A dodatkowo możliwość precyzyjnego ustawienia pozycji lamel pozwala na uzyskanie wysokich parametrów komfortu świetlnego.

3. Możliwość indywidualnego dopasowania

Wybierając odpowiednie żaluzje drewniane, możemy zastanowić się nad kolorem, szerokościami lamel, wyglądem drabinki oraz pozostałym osprzętem. Żaluzje występują w wielu kolorach – od neutralnych, stonowanych kolorów ziemi, takich jak brązy i beże, przez gołębie szarości aż po biel i czerń. Warto również zwrócić uwagę na fakturę drewna widoczną na powierzchni lamel. Może być subtelna lub mocno wyeksponowana, dodatkowo podkreślając charakter naszych wnętrz.

4. Sposób montażu dostosowany do Twoich potrzeb

Sposób montażu to istotna kwestia, która ma wpływ nie tylko na estetykę wyglądu okna, ale również funkcjonalność użytkowania. Żaluzje drewniane możemy montować na listwie przyszybowej, czyli w świetle okna, a także do ściany lub sufitu. O tym, jaki typ montażu będzie najkorzystniejszy, decyduje typ żaluzji drewnianej, a także wielkość i sposób otwierania naszego okna.

5. Stylowy dodatek, który pasuje do każdego wnętrza

Drewno to wspaniały i bardzo efektowny dodatek. Z jego pomocą wykończymy wnętrza o różnym charakterze – od klasycznych, rustykalnych, retro czy skandynawskich, po nowoczesne i minimalistyczne. To materiał na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w niemal każdej przestrzeni, dodając jej klimatycznego uroku. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, żaluzje drewniane dopasujemy do każdego wnętrza.

Wybór żaluzji drewnianych niesie za sobą wiele korzyści. Drewno, jako ponadczasowy materiał użytkowy, ma nie tylko doskonałe właściwości, ale również prezentuje się pięknie w każdej przestrzeni dodając jej klasy i elegancji. Dzięki możliwości indywidualnego doboru koloru, rodzaju drabinek, szerokości lamel i sposobu montażu, możemy być przekonani, że wybrane przez nas osłony będą prezentowały się idealnie w naszym domu. A przy tym zapewnią nam niezbędną kontrolę nad wpadającym przez okna światłem czy spojrzeniami przechodniów.

zaluzja drewniana pruszków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *